نتایج جستجو برای عبارت :

سخنرانى کوبنده حاج اقا دانشمند در مورد مسئولین

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

حتتما ببینین
یه روز یه دانشمند یه آزمایش جالب انجام داد...
اون یه اکواریم شیشه ای ساخت و اونو با یه دیوار شیشه ای دو قسمت کرد. تو یه قسمت یه ماهی بزرگتر انداخت و در قسمت دیگه یه ماهی کوچیکتر که غذای مورد علاقه ی ماهی بزرگه بود.
ماهی کوچیکه تنها غذای ماهی بزرگه بود و دانشمند به اون غذای دیگه ای نمی داد...
او برای خوردن ماهی کوچیکه بارها و بارها به طرفش حمله می کرد، اما هر بار به یه دیوار نامرئی می خورد. همون دیوار شیشه ای که اونو از غذای مورد علاقش جدا می کرد.

اد
وای از مسئولین غلومی
روایت زیبا با لهجه اصفهانی شیخ مهدی دانشمند از مسئولین دروغگو
#غلومی
#روایت
#لهجه
#اصفهانی
#لهجه_اصفهانی
#شیخ_دانشمند
#دانشمند
#دانشمند_اصفهانی
#مسئولین
#دروغگو
#دروغ
#هادی_حسامی
#hadihessami
[ویدئو ۰:۵۳]
مشاهده مطلب در کانال
مرتضی مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی، کندوکاوی در سیره پیغمبر اکرم انجام می‌دهد. این کندوکاو مانند دریایی است که هرچه بیشتر به آن می‌پردازیم، دریا عمیق‌تر شده و بحث بسیار گسترده‌تر می‌شود.
این کتاب مجموعه مقالات چند تن از نویسندگان اسلامى است که در سال 1346 هجرى شمسى برابر با 1387 هجرى قمرى به مناسبت آغاز پانزدهمین قرن بعثت از سوى مؤسسه حسینیه ارشاد منتشر گردید.
سیری در سیره نبوی داراى سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته شامل دو مق
زود عصبانی میشم! از وقتی اومدم تقریبا هیچ کار مفیدی نکردم جز بریک آپ جدی با ا!! (چقدر هم که مقاومت کرد! :))) ) نمیدونم چرا وقتی میام خونه هیچ کاری نمیتونم کنم، نه درس میخونم نه حتا فیلم میبینم!! کار خونه و آشپزی پیشکش! میخوابم (افراطی) به کیس های خیالی ازدواج فکر میکنم! ریشه های عزت نفس رو در وجودم بررسی میکنم!! از بحث های مزخرف و حرف مردم و نگرانی های ... چه بدونم! اعصابم بهم میریزه... دوست دارم شاد باشن و حتا کمی بیخیال... علاوه بر موفقیت کوبنده و زبان د

گروه جامعه: ژونگ نانشان دانشمند سرشناس چینی که ویروس سارس را در سال ۲۰۰۳ میلادی کشف کرده بود اظهار کرد اگر کشورها امکانات خود را برای مقابله با انتقال ویروس کرونا بسیج کنند شیوع این ویروس احتمالا تا ماه ژوئن (خرداد/تیر) در جهان خاتمه می یابد.
به گزارش ایرنا،  این دانشمند چینی همچنین خواستار واکنش قاطع کشورهای جهان در برابر شیوع ویروس کرونا شد و توصیه کرد «تمام کشورها از دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت پیروی کنند و در سطح ملی وارد عمل شون
درد و رنج ها که زیاد میشه، دیگه تحلیل های عقلی و استدلال و دو دو تا کردن گره گشایی نمی کنه ..
پای رنج که میاد وسط
تنها میشه از احساسها و ادراک های به بلوغ رسیده، پله ساخت 
و دستت رو بذاری توی دست خدا
و سر بذاری توی بغل او، 
و آروم دل بدی به زندگی ..
تا گره از کارت باز بشه
از روزهایی در هم کوبنده و خرد کننده می ترسم ..

خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ
 پروفسور «بن آری Yehezkei Ben Ari » دانشمند و محقق فرانسوی بیماری اوتیسم گفت: هنوز خیلی راه داریم که داروی موثری برای اوتیسم داشته باشیم و به عنوان دانشمند علوم اعصاب بالینی می دانم که باید اول زیرساخت بیماری اوتیسم را درک کنیم و بعد به درمان برسیم.
این دانشمند فرانسوی خطاب به اعضای خانواده های بیماران اوتیسم گفت: ما یک نگاه به این بیماری داریم و شما خانواده ها نیز نگاه دیگری که لحظه به لحظه از نزدیک بیماری را حس می کنید و باور من بر این است که ترکی
خدمتی که مرحوم مطهری به نسل جوان و دیگران کرده است، کم کسی کرده است. آثاری که از او هست، بی استثناء ، همه ی آثارش خوب است و من کس دیگری را سراغ ندارم که بتوانم بگویم: «بی استثناء آثارش خوب است». ایشان بی استثناء آثارش خوب است، انسان ساز است، برای کشور خدمت کرده است. در آن حال خفقان خدمت های بزرگ کرده است.

ادامه مطلب
دانشمندی آزمایشی بسیار جالب طراحی و اجرا کرد :
او آکواریومی را با دیواری شیشه ای به دو قسمت تقسیم کرد. در یک قسمت ماهی بزرگی انداخت و در قسمت دیگر ماهی کوچک تری که غذای مورد علاقه ی ماهی بزرگ تر بود. دانشمند به ماهی بزرگ تر هیچ غذایی نداد تا تنها غذایش همان ماهی دیگر درون آکواریم باشد. مطابق انتظار او برای خوردن ماهی کوچک تر بارها و بارها به طرفش حمله کرد، اما هر بار به دیواری نامرئی برخورد نمود. دیوار شیشه ای به راحتی او را از غذای محبوب و لذیذ
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
داستان پشت پرده یک اکتشاف
تصویر پراش پرتو xاز بلور dnaتوسط روزالیند فرانکلین تهیه شده بود .
موریس ویلکینزِ فیزیکدان بدون اطلاع فرانکلین ، این تصویر را از اتاق کار فرانکلین برداشته و تحویل واتسون و کریک میدهد . 
آن‌ها براساس تصویر گرفته شده توسط فرانکلین، مدل مولکولی dnaرا ارائه می کنند. 
متاسفانه فرانکلین، براثر کار زیاد با پرتو xبه سرطان تخمدان مبتلا شده و فوت میکند
بعد ازفوت فرانکلین ، واتسون و کریک موفق به دریافت جایزه نوبل می شوند .
در کن
اسامی کانی‌هایی با نام‌های ایرانی
بیرونیت (Birunite)سیلیکات کلسیم و کربنات کلسیم آب‌دار.این کانی در سال 1957میلادی کشف و به افتخار دانشمند ایرانی، ابوریحان بیرونی نامگذاری شد تا بزرگداشتی بر پژوهش‌های وی درباره کانی ها و سنگ‌ها باشد.
آویسنیت (Avicennite)اکسید تالیم و آهن.این کانی در سال 1958میلادی کشف شد و به افتخار دانشمند ایرانی، پورسینا (ابوعلی سینا، ابن سینا)، نام‌گذاری شد. پورسینا نخستین طبقه‌بندی کانی‌ها را در کتاب شفا آورده ‌است.
تالمسیت (
حاج قاسم شبا نمیخوابید که ما راحت بخوابیم.
اونوقت یه سری دیگه بااشتباه های انسانیشون جون ۱۷۹ نفر رو میگیرن که ۱۴۴ تا اونا ایرانی بودن. 
انتقام گرفتیم، سخت، کوبنده، قاطع... از خودمون انتقام سختی گرفتیم.
+ من نمیتونم باور کنم که پایگاه آمریکایی رو زده باشن و اونا پیرهن عثمان رو بالا نبرده باشند...
ایرانم متاسفم برای تمامی مسئولین نالایقی که تو جای اشتباه قرار دارند.
القصه....
ناراحتم.... ناراحت؛ میفهمین آقایون؟؟؟!

گرگها خوب بدانند در این ایل غریب
گر پدر رفت تفنگ پدری هست هنوز

پس به راستی چه اندازه باید بر آتش شکیبا باشند(بقره 175)
انتقامت سخت و کوبنده و راهت ادامه دارد...

سردارها باید بدیم تا این پرچم به دست صاحب اصلی برسه, خوشحالم به آرزوت رسیدی سردار و غمگین از اینکه در فتوحات آینده در کنار ما نیستی 
ان شاالله این غم ها, این رنج ها و این شهادت ها مورد قبول امام زمان(عج) باشه

+ همه کسانی که این اطراف(دنیای واقعی) از این خبر خوشحال بشن یا از اون ت
روزی دانشمندی به همراه پسر بچه ای کنار برکه ی کوچک و پر آبی نشسته بودند. پیرمرد سنگی در آب انداخت و گفت : همیشه دیدن این موج های دایره ای شکل حاصل از نیروی سنگ مرا سرگرم می کند. این موج ها آرامش بخش اند.
پسرک پاسخ داد : ولی من دوست دارم بدانم چگونه می توانم موج های مثلثی یا مربعی بسازم.
پیرمرد او را بسیار تشویق کرد و گفت : تو در آینده دانشمند بزرگی خواهی شد.
کسانی دانشمند واقعی هستند که به جزئیات اطراف خود می نگرند و ترسی برای بیان پرسش ها و سؤال ها

دونالد ترامپ تهدید کرده بود در صورت اقدام نظامی علیه منافع آمریکا، 52 نقطه را در ایران هدف قرار می‌دهد؛ با این حال پاسخ کوبنده شب گذشته ایران باعث شد ترامپ با عقب‌نشینی آشکار، از تمایلش به همکاری با ایران در دغدغه‌های مشترک سخن بگوید!

ادامه مطلب

اشیاء خنده دار ماه تولدتون:
فروردین :کولمن. سرد وبی احساس
اردیبهشت: کفگیر. ساده و روراست و مهربان
خرداد: آبکش. جذاب و ملوس
تیر: شیلنگ. حساس و خودخواه
مرداد: هاونگ(هونگ). سنگین و با وقار
شهریور: آفتابه. ساده و بی آلایش
مهر: ﺩﺑﻪ ی ﺷﻮﺭ. ﺑﺎﻧﻤﻚ و رازدار
آبان: گوشتکوب. افسرده و کوبنده
آذر: جا ﻗﺎﺷﻘﻲ. ﺧﺴﺘﻪ و دلربا
دی: قوری. مغرور و زودجوش
بهمن: فرغون. کاری ومهربان
اسفند: لگن حمام. ساده و صمیمی

+ فقط اسفند و شهریور به خصوص شهریور
وقتی یک دانشمند هندی شطرنج رو اختراع کرد تقدیم به پادشاه هند کرد و پادشاه هند شطرنج رو به ایران فرستاد تا یه جورایی پز دانشمند هاش رو به ایران بدهد.
پادشاه ایران انوشیروان خسرو به داناترین وزیرش بزرگمهر دستور داد تا او نیز بازی بسازد،‌ وزیر ایران که از دانشمندان بزرگ بود بازی زیبای تخته نرد را ساخت

فلسفه پیدایش و رموز تخته نرد:

30 مهره: نشانگر 30 شبانه روز یک ماه
24 خانه: نشانگر 24 ساعت شبانه روز
4 قسمت زمین: 4 فصل سال
5 دست بازی: 5 وقت یک شبانه رو
پاسخ کوبنده شهید بهشتی به سفیر انگلیس

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

https://eitaa.com/shahid_beheshti_idealogy

1- درد قفسه سینه: این درد کوبنده یا فشارنده در ناحیه پشت جناغ سینه احساس می شود و ممکن است به گردن، دستها، پشت و یا شکم هم انتشار یابد. آنژین صدری اغلب هنگام کارهای بدنی یا فشارهای روحی و روانی که فعالیت قلب افزایش پیدا می کند، بروز می‏نماید و معمولاٌ با استراحت یا مصرف نیتروگلیسرین زیرزبانی تسکین می یابد.
ادامه مطلب
یکی میگفت بخور بابا چیه الکی هی خودتو اذیت کنی و تمام خوشمزه ها رو از دست بدی
اونموقع جواب کوبنده ای براش نداشتم و باعث شد کل سبک زندگی که در پیش گرفتم و خب وزنمم خیلی عالی شده بره زیر سوال
اما یه جواب خیلی زیبا به ذهنم رسید
حال بهم زن نیست وقتی نمیتونی در برابر خوردن چیزی مقاومت کنی؟
من نمیگم نخور
میشه به اندازه خورد
غذاهای سالم خورد
و از زندگی لذت برد
و حال بهم زن نیست وقتی چاق و بدون هیچ اراده و حال بهم زن باشی؟
(محققان دانشگاه جنوب کالیفرنیا اعلام کرده اند که امساک از خوردن حتی به مدت سه روز می تواند تمام سیستم ایمنی بدن را بازسازی کند)
این خبری بود که اخیراً در چند سایت داخلی منتشر شده بود و براش منبع هم آورده بودند، اما داخل منبع خبر از ابتدا ، صحبت از یک رژیم کم کالری هست ، اما در سایت های مذکور ، رژیم کم کالری شده امساک از خوردن، واژه fasting در انگلیسی فقط به معنای روزه گرفتن نیست؛ بلکه به هر نوع پرهیزی مثل پرهیز از مصرف غذا های پر کالری گفته می شود.
هنر چیه؟
شاید ظاهرا به موضوع گروهمون، یعنی عدالت ربطی نداشته باشه، ولی دونستنش لازمه. پس به طور خلاصه:
ماجرا از این قراره: ادراک در کل به دو دسته تقسیم میشه: ادراک عقلی. ادراک حسی.
1-ادراک عقلی ریشه علم هست، و ادراک حسی ریشه هنر.
2-کسی که عادت داره مطالب رو عقلی بیان کنه، بالقوه دانشمند یا فیلسوفه، کسی که عادت داره مطالب رو حسی بیان کنه، بالقوه شاعر یا هنرمنده.
3-علم مربوط به خودآگاه دانشمند یا فیلسوفه، ولی هنر مربوط به ناخودآگاه هنرمنده.
4-اثر هن
دوس دارم یه فیلمی ببینم از این ژانرهای سفر در زمان.یه ساینتیست (منظورم کسیه که پژوهش میکنه،نمیدونم کلمه ی دانشمند براش مناسبه یا نه ولی من خوشم نمیاد.) بره تو اون زمانی که یه کشفی داشته انجام میشده و طنز موقعیت درست شه:)حالا اگه فیلم این مدلی میشناسین معرفی کنین.
آمد و دنیای من آن لحظه شاد و خوب شدعطسه ای کرد و دلم یکهو پر از آشوب شدقدرت پرتاب عطسه آنچنان کوبنده بودتا شعاع بیست متری کلهم مرطوب شددور من سرشار ویروس و اتاقم خانه ییک کرونای بزرگ و چابک و مرغوب شدتا کمی نزدیک می‌شد، من فراری می شدمفیلم تعقیب و گریزم شاخ یوتی‌یوب شدگفتمش دیوار بین ما نمی‌ریزد، برو!رفت و در شهر مجازی سیتیزن محسوب شدتا که چت های مرا با شخص *وی بهداشت* دیداز حسادت گرم تایپ نامه ای مکتوب شددر توییتر رفت و زد هشتگ #کرونایی_شدمم
سلحشوری و شور و شر از همان ساعات اولیه انتشار خبر شهادت مردی در تاریکی به تک تک صاحبان قلب و شعور تسری پیدا کرد
مردی که در تاریکی توی روشنایی خیره کننده آتش خود سوخت همان ساعات پیامی به طور خصوصی به قلب هر کسی که قلبی داشت مخابره کرده بود....هر کسی می گفت : او منم! من اویم!
روشنایی پیشانی ها را تابنده کرده بود اما نمی دانم چه شد که پیشانی های درخشان را گلی دود آلود گرفت!
ماجرا به گل گرفتگی سر ها و دلها ختم شد! ماجرا به جدالی غمبار بین طالبان زندگی و
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای ضمن گرامیداشت یاد و نام سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی، طی فراخوانی از امت خداجو و قدر شناس ایران اسلامی در خواست کرد که به پاس سیلی موشکی کوبنده و قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نظامیان جنایتکار آمریکا، امشب پس از فریضه نماز عشاء ، رأُس ساعت 18:00 با فریادهای رسای الله اکبر ، حمایت و پشتیبانی قاطع خود را از عملیات انتقامی فرزندانشان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام نمایند.
امیر المومنین ع فرمود همنشینی با عالم  امام باشد یا دانشمند ربانی و پیروی از او دینی ست که خدا بوسیله آن دینداری و پرستش شود و اطاعت عالم موجب بدست آوردن حسنات و محوگناهانست و برای مو منین ذخیره‌ای است ودر زمان حیات مایه سر بلندی و پس از مرگ موجب زور حریر است  
امیرالمو منین ع فرمود همنشینی با عالم  امام باشد دانشمند ربانی پیروی از او دینی ست ه خدا بوسیله ان دینداری و پرستش شود  واطاعت عالم موجب  بدست آمدن حسنات و محو گناهان نست و برای مو منین ذخیره‌ای است و در زمان حیات مایه سر بلندی  پوس از مرگ موجب ذکر خیر است 
کاملترین مکمل غذایی برای درمان ۷۰ نوع بیماریسوپرفود nbs  پودری فرا ارگانیک ،کاملترین و سالمترین غذای بدنپودر سوپرفود ان بی اس ، اختراع دانشمند ایرانی دکتر عارف خلخالی ، کاملا ایمن  به شرط آزمایشگاه با مجوز رسمی غذا و دارو ترکیه
۰۹۹۲۱۸۰۳۷۹۷ ۰۹۳۶۶۵۹۷۲۰۴ سفارش و مشاوره تلفنی از 9 صبح تا 9 شب یکسره
هم تو سوزی هم سرت ای گنده‌پوز
کی شود دریا ز پوز سگ نجس
کی شود خورشید از پف منطمس
#مولانا
پاسخ کوبنده #حسین_طاهری به عارف
#یا_علی #مداحی #خواننده_سخیف #عارف
https://www.instagram.com/p/B5vZdivnBla/?igshid=1soafd5jj7sqg
https://www.aparat.com/v/uV7gp
https://www.hoorsa.com/p/NzIzOTAzNQ%3D%3D
https://rubika.ir/post/VfBcijVSCb
[ویدئو ۱:۰۸]
مشاهده مطلب در کانال
چرا احساسات شما خراب است؟ ما جواب داریمچند بار تعجب نکرده اید که چرا روابط شما خوشحال نمی شوند؟ چون جواب را می دانیم ، خواهیم گفت: خیلی ها! و علم می آید تا علت را بیان کند!
به طور خاص ، دانشگاه تگزاس تصمیم گرفته است توضیحی را برای یافتن اینکه چرا زندگی عاشقانه ما به خوبی پیش نمی رود و روابط به یک فیبوسکو پایان می یابد ، پیدا کند. این پاسخ ها توسط روانشناسان دانیل کانروی-بیام و دیوید بوس که به دنبال بیش از 500 نفر شروع به مطالعه کردند تا در جایی به
دانلود دوبله فارسی فیلم Ringo and Gringo Against All 1966کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
بازیگران : Lando Buzzanca, Raimondo Vianello, María Martín, Mónica Randal
کارگردان : Bruno Corbucc
محصول : امریکا
سال تولید : ۱۹۶۶
زبان : دوبله فارسی
فرمت : MKV
حجم :۱٫۵GB
نام پارسی فیلم : ارتش دو نفره
خلاصه داستان :”“دو سرباز کوبنده جنوبی هنوز در تلاشند تا جنگ داخلی را غافل از نتیجه گیری خود بجنگند و دو زنگ جنوبی که سعی در کمک به کسانی دارند که مایل به ادامه درگیری هستند ، تشویق می شوند.
دانلود دوبله فارسی فیلم Ringo and Gringo Against All 1966کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
بازیگران : Lando Buzzanca, Raimondo Vianello, María Martín, Mónica Randal
کارگردان : Bruno Corbucc
محصول : امریکا
سال تولید : ۱۹۶۶
حجم :۱٫۵GB
نام پارسی فیلم : ارتش دو نفره
خلاصه داستان :”“دو سرباز کوبنده جنوبی هنوز در تلاشند تا جنگ داخلی را غافل از نتیجه گیری خود بجنگند و دو زنگ جنوبی که سعی در کمک به کسانی دارند که مایل به ادامه درگیری هستند ، تشویق می شوند.
چند ماه منتظر امروز بودم تا برای اولین بار خمس درآمد خودم را حساب و پرداخت کنم و یک جورهایی جشن تکلیف اقتصادی بگیرم؛ ولی الان...خب، وضع اقتصاد طوری است که با شنیدن اسمش آدم یاد هر چیزی می‌افتد جز جشن. حتی اگر این جشن، صرفا یک حس خوب شخصیِ فردیِ محدود بوده باشد...

+ احساس (و نه اعتقاد)م را نسبت به انفاق‌های واجب از مجموعهٔ مبانی اقتصادی اسلام، مدیون داستان اول کتاب «این همان مرد است» آقای مرتضی دانشمند و مادرم هستم که این کتاب را شانزده سال پیش،
با وجود سابقه طولانی پرورش ماهی در استخر, سابقه تکثیر مصنوعی ماهیـان کوتاه است. اولین گام در لقاح مصنوعی به وسیله دانشمند آلمانی لدویک یا وبی (1711-1784)برداشته شد. او از ماهی ماده ونر قزل آلای آماده بصورت جداگانه تخم واسپرم به دست آورد وآن ها را با هم مخلوط کرد که این اولین لقاح مصنوعی تخم ماهی بود. در مورد ماهیـان پرورشی گرمابـی در سال 1930 مولـدین آماده از محل های تخم ریزی طبیعی صید ولقاح مصنوعی داده شدند.
ادامه مطلب
سریال Breaking Bad داستان والتر، یک دانشمند شیمی، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و انسان شریفی است که تحت یک حاکمیت و در یک جامعه‌ی بی‌شرف زندگی می‌کند! وی که عمر خود را صرف علم و دانش کرده و در یک مدرسه تدریس می‌کند، چون درامدش کفاف مخارج زندگی‌اش را نمی‌دهد شغل دوم خودش را اجباراً کار در یک کارواش انتخاب کرده است! تا اینکه سرطان ریه می‌گیرد.
ادامه مطلب
یک دانشمند سویسی به نام ایزابل برگز مایرز مرحله ای از علاقه را اثبات نمود و به آن مرحله سوالات تثبیت علاثه گقت.
این نوع سوالات بعد از اینکه دو طرف علاقه ای ثابت شده به هم دارند و نیازمند تایید آن از سمت دیگری هستند پرسیده می شود
مثال 
-من از فوتبال متنفرم
-اگر من فوتبال را دوست داشته باشم چه؟؟؟
به معنای حذف حساب های تکراری و / یا به وضوح برچسب زدن هر حساب اجتماعی است تا کاربران درک کنند که چه هدفی را ارائه می دهند (برای مثال ، حساب های HR یا مطبوعات در مقابل صفحات مارک عمومی).
4. نه اکنون معنی هرگز نیست

سئو سایتفقط به این دلیل که گوگل می گوید سیگنال های اجتماعی در حال حاضر بر رتبه جستجو تأثیر نمی گذارند ، به این معنی نیست که آنها هرگز چنین نخواهند شد. رسانه های اجتماعی هیچ نشانی از تبدیل شدن به بخشی مهم و مهم از حضور آنلاین یک برند یا حضو
نوشیدنی انرژی زا فوراور فاب
انرژی سریع و بالای این نوشیدنی از عنصری به نام گوآرانا که یک گیاه محبوب در برزیل است، می آید. و انرژی دراز مدت آن از تکنولوژی ADX7 که ترکیبی از گیاهان آداپتوژن و دیگر مکمل های توسعه یافته می باشد که توسط یک دانشمند و محقق روس بوجود آمده است. این تکنولوژی به ورزشکاران دو و میدانی روسیه کمک کرده است که در رقابتهای المپیک بیش از 130 مدال کسب کنند.

FAB Forever Active Boos Energy Drink
نوشیدنی انرژی زای FAB :
یکی از بهترین راههای موجود جهت ب
نوشیدنی انرژی زا
انرژی سریع و بالای نوشیدنی انرژی زا فوراور فاب از عنصری به نام گوآرانا که یک گیاه محبوب در برزیل است، بدست می آید. و انرژی دراز مدت این نوشیدنی انرژی زا از تکنولوژی ADX7 که ترکیبی از گیاهان آداپتوژن و دیگر مکمل های توسعه یافته می باشد که توسط یک دانشمند و محقق روس بوجود آمده است. این تکنولوژی به ورزشکاران دو و میدانی روسیه کمک کرده است که در رقابتهای المپیک بیش از 130 مدال کسب کنند.

FAB Forever Active Boos
یکی از بهترین راههای موجود جهت ب
آرامگاه
شیخ بهایی  در مشهد داخل حرم مطهر رضوی بعد از رواق وسیع
امام خمینی مزاری سنگی با پوششی شیشه ای قرار گرفته است. این مزار مربوط به عالم و
دانشمند ایرانی بها الدین محمد بن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی است که تمامی
زائران حرم امام رضا (ع) چه قبل و چه بعد از زیارت در مسیر قبر ایشان قرار می
گیرند و برای ایشان فاتحه ای می خوانند. علت دفن وی در این مکان این است که او در زمان خود کلاس های درسش
را در آنجا برگزار می کرده و بنا به وصیتش او را در این مک
آرامگاه
گیرند و برای ایشان فاتحه ای می خوانند. علت دفن وی در این مکان این است که او در زمان خود کلاس های درسش
آرامگاه
استراتژیست، هر وقت این واژه را می‌شنوید، احتمالاً به یاد یک دانشمند پیر یا یک متخصص با سابقه مدیریتی بالا خواهید افتاد. متاسفانه تجربه من نشان می دهد، لغت استراتژیست در سازمان‌های ایرانی یا حتی در مسائلی مانند اداره کشور به خوبی جای نیفتاده است.
ادامه مطلب
یکی از موانع هدایت انسان، حرام خواری است.
خوردن مال حرام باعث می‌شود که چشم و گوش انسان نسبت به دیدن و شنیدن حقایق کور و کر شود و قلب او چنان قساوت پیدا کند که حتی هدایت گری های امام معصوم نیز در او اثر نگذارد.
بر پایه برخى از گزارش ها در روز عاشورا هنگامى که امام حسین علیه السلام با کوفیان، اتمام حجّت می‌کرد و آن‌ها با ایجاد سر و صدا، تلاش مى کردند که از سخنرانى ایشان ممانعت کنند، امام علیه السلام حرامخوارى آنان را عاملی برای نافرمانی و استن
به قلم دامنه.  به نام خدا. امروز وفات بانوی دردمند و دانشمند حضرت زینب کبرا -سلام الله علیها- است. عقیله‌ی بنی‌هاشم و بنی‌آدم. با احترام و اقتداء به آن پیام‌آور انسانیت و عرفان، که پس از واقعه‌ی غمبار کربلا، و رسانیدن آوای عاشورا به جان انسان‌ها، یک‌سال بیشتر طاقت فراق نداشت و در عشق و غم مصائب  حضرت سیدالشهداء (ع) وفات کردند. جمله‌ای از خطابه‌ی ایشان را خطاب به مردم خطاکار کوفه پس از عاشورا تقدیم می‌کنم:

«شما سوگندهای خود را در میان
-
پادشاه ایران انوشیروان خسرو به داناترین وزیرش بزرگمهر دستور داد تا او نیز بازی بسازد،‌ وزیر ایران که از دانشمندان بزرگ بود بازی زیبای تخته نرد را ساخت
فلسفه پیدایش و رموز تخته نرد:
30 مهره: نشانگر 30 شبانه روز یک ماه
24 خانه: نشانگر 24 ساعت شبانه روز
4 قسمت زمین: 4 فصل سال
5 دست بازی: 5 وقت یک شبانه روز
2 رنگ سیاه و سپید: شب و روز
هر طرف زمین 12 خانه دارد: 12 ماه سال
تخته نرد: کره زمین
زمین بازی: آسمان
تاس: ستاره بخت و اقبال
گردش تاس ها: گردش ایام
مهره ها: ا
بسم الله الرحمن الرحیم و الفجر و لیال‌ عشر
بار دیگر ملت‌ شهیدپرور‌ و خدوم ایران اسلامی در صحنه ای بیاد ماندنی حاضر شدند تا حضورشان ورقی از اوراق انقلاب را در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را پر از قدمها همراه با مشت گره کرده و شعار کوبنده ی الله اکبر و مرگ بر آمریکا و مرگ بر منافق و ... که ریشه ی تاریخی و برائت از کفار و منافقان دارد، پر کند.این حضور، حماسه ای دیگر را در سال۹۸ آفرید و زخم تازه ای شد بر پیکره ی استکبار جهانی و هم پیمان
☑️ مهدی چمران:
در روز جمعه قدس، سیل خروشان امت اسلامی، همه پلشتی ها و توطئه های اسرائیلی آمریکائی و گاوهای شیرده او در منطقه را با فریادهای کوبنده مردم روزه دار خواهد شست و به دریای آزادی قدس از چنگال غاصبان صهیونیست خواهد ریخت.
معامله قرن هم به شکست قرن تبدیل خواهد شد.
#نه_به_معامله_قرن
#لا_لصفقة_القرن
@bavarnews
به اطلاع همکاران گرامی می رساند گواهینامه های پایان دوره ی  آموزشگاه های زیر آماده ی تحویل می باشد و همکاران گرامی می توانند جهت دریافت به کارشناسی سنجش مراجعه فرمایند :
1-  کاردانش بزرگسالان سروش با کد 82341202  دی 98-97
2-  کاردانش بزرگسالان زرین کوب با کد 95003515  دی 98-97
3-  دانشمند با کد 95057103  دی 98-97
4-  دانشمند با کد 95057101  دی 98-97
5-  پیش دانشگاهی بزرگسالان بهار با کد 80169205  تابستان 97-96
شاعر که شدم، 
آسمان را دوست دارم.
 زمین را عاشقم. 
ماه را می ستایم.
 برگ های درخت را می بوسم. 
عطر گل ها را نفس می کشم. 
سنگ را دلسوزم بر ماهیت سختش. 
از پروانه نشدن پیله ای دلگیر می شوم.
 از خشکیدن غنچه ی نشکفته ، می میرم. 
نامم چیست؟!
 شاعر؟! 
عاشق؟!
 دیوانه؟! 
فقط می دانم مثل شماها دانشمند نیستم. 
معروف نیستم. 
فقط یک آدم معمولیه با احساس!
 #فاطمه_جلائی_زاده 
@sorna_paradise
http://t.me/sorna_paradise
تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله، اسلام ائمه هدی علیهم السلام، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان ... باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه­ داری مدرن و کمونیسم خون­ آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی­درد و در یک کلمه، اسلام آمریکایی باشد.
امام خمینی رحمه الله علیههنر
روزی دانشمندى آزمایش جالبى انجام داد. او یک آکواریوم ساخت و با قرار دادن یک دیوار شیشه‌اى در وسط آکواریوم آن ‌را به دو بخش تقسیم ‌کرد.
در یک بخش، ماهى بزرگى قرار داد و در بخش دیگر ماهى کوچکى که غذاى مورد علاقه ماهى بزرگتر بود. 
ماهى کوچک، تنها غذاى ماهى بزرگ بود و دانشمند به او غذاى دیگرى نمى‌داد. 
او براى شکار ماهى کوچک، بارها و بارها به سویش حمله برد ولى هر بار با دیوار نامرئی که وجود داشت برخورد مى‌کرد، همان دیوار شیشه‌اى که او را از غذ
به نام خداوند بخشنده و مهربان.

(این متن به مناسبت اربعین حسینی ۱۴۴۰ نوشته شده است...)
آمده بودند... از راه های دور... پیاده، اکثرشان سه روز در راه بودند...
دوربین ها، رسانه ها؛ دنیا، وا مانده است!...
نوری که هر کار هم بکنند، خاموش نمیشود... خورشید را مگر میشود خاموش کرد؟
تقویم ها آنروز ایستاده اند... نفس نفس میزنند، قلب میخواهد از سینه بیرون بجهد، از اوج شور و شوق آن نور...
قدم ها، قدم ها و قدم ها... اشک هایی که از شور و شوق روی گونه ها میغلتند...
صدای برخو
به نام خداوند بخشنده و مهربان.
(این متن به مناسبت اربعین حسینی ۱۴۴۰ نوشته شده است...)
آمده بودند... از راه های دور... پیاده، اکثرشان سه روز در راه بودند...
دوربین ها، رسانه ها؛ دنیا، وا مانده است!...
نوری که هر کار هم بکنند، خاموش نمیشود... خورشید را مگر میشود خاموش کرد؟
تقویم ها آنروز ایستاده اند... نفس نفس میزنند، قلب میخواهد از سینه بیرون بجهد، از اوج شور و شوق آن نور...
قدم ها، قدم ها و قدم ها... اشک هایی که از شور و شوق روی گونه ها میغلتند...
صدای برخور
به اطلاع همکاران گرامی می رساند گواهینامه های پایان دوره ی  آموزشگاه های زیر آماده ی تحویل می باشد و همکاران گرامی می توانند جهت دریافت به کارشناسی سنجش مراجعه فرمایند :
1-  کاردانش بزرگسالان سروش با کد 82341202  دی 98-97
2-  کاردانش بزرگسالان زرین کوب با کد 95003515  دی 98-97
3-  دانشمند با کد 95057103  دی 98-97
4-  دانشمند با کد 95057101  دی 98-97
5-  پیش دانشگاهی بزرگسالان بهار با کد 80169205  تابستان 97-96
6-  پیش دانشگاهی پسرانه اندیشه پویا با کد 80191400  دی 98-97
موضوع این فیلم ظاهرا  واقعی می باشد که در سال 1971 در منطقه ای از امریکا اتفاق افتاده و دو دانشمند ماورالطبیعه و متخصص جن گیری به آن منطقه رفته تا مشکل ان منطقه را که تقریبا همه جای آن شیطانی و مورد حمله اجنه قرار گرفته اند را حل نماید .معمولا وقتی در منطقه و مکانی گناه عجیبی رواج پیدا میکند ناخواسته مردم خود همان منطقه اجنه را دعوت میکنند مثل مردمان زمان حضرت سلیمان بخاطر نیتهای شیطانی آنان و رو آوردن به سحر و جادو و...
به گزارش دانش ویکی جوناس سالک در ۲۸ اکتبر ۱۹۱۴ در خانواده‌ای یهودی در شهر نیویورک به دنیا آمد. خانواده وی بسیار فقیر بودند و پدرش در زمینه تولید پوشاک کار می‌کرد. در ۱۲ آوریل ۱۹۵۵ اولین واکسن فلج اطفال توسط سالک تهیه شد و مورد استفاده قرار گرفت. از وی به دلیل اینکه امتیاز کشف فلج اطفال را ثبت نکرد و آن را به رایگان در اختیار جهانیان قرار داد تقدیر شده است.
وقتی از جوناس سالک درباره دلیل ثبت نکردن امتیاز کشف واکسن فلج اطفال سوال شد پاسخ داد: هی
خوانند. عزبز  در ابن روایت دقت وتامل بیشتری  نما وان را با عالیترین سخنانی که از نوابغ دانشمندان بشر شنبده ای بشر شنیدیی مقایسه کن   ایا تا کنون هیچ روانشناس و حکیم و دانشمند اخلاقی را دیده ایکه حالات  روحی بشررا اینگونه تجزیه و تحلیل کند ودر اعماق روح بشر غوطه ور شود وتحقیق و کنجکاوی عمیق دقایق وربزه کاری های حالات نعسانی انسان را تشریح. نماید علما اخلاق بشر پس از قرنها مطالعه و تحقیق باین نتیجه رسیده اند که فضایل کمالات نفسانی انسان چهار

#MeToo جنبشی است، اما این هم یک لحظه است. یا به
طور خاص، لحظات فردی بی شماری است که ممکن است در ابتدا خواندن را تکان دهند، اما
بیشتر به آن گوش فرا می دهند. و صنعت تناسب اندام و سلامت هیچ استثنائی نداشته
است.

این وضعیت را در نظر بگیرید: یک دانشمند و
سخنگوی خود را به اشتراک گذاشتن این لایحه در یک کنفرانس با یک مربی معتبر تغذیه
مرد برای  رژیم لاغری سریع و موثر، که قرار
بود برای دادن سخنرانی اصلی. او کار خود را می دانست و چند بار به آن اشاره کرده
بود،
امام صادق ع فرمود همانا قسمتی از عبادت ترس از خدای عزوجل است خدا می فرماید تنها بندگان دانشمند خدا ز او می‌ترسد 28 سوره 65 ونیز خدای جل ثنافرماید از مردم نترسید و از من بترسید 44سو ره 5 و باز خدای تبارک و تعالی فرماید و هرکه از خداپرست کند برایش راه  نجاتی مقرر دارد 2 سوره 65 و امام صادق ع فرمود حب جاه و شهرت در دل ترسان و بیمناک نباشد پس  کسیکه از خدا ترسد حب ریاست و شهرت ندارد
فرمانده کل سپاه با اشاره به تهدید فرماندهان سپاه از سوی آمریکایی‌ها خطاب به آنان هشدار داد: کسانی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کرده‌اند اگر زنده بمانند قطعا از این گفته خود پشیمان خواهند شد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در گفت و گویی در واکنش به تهدید فرماندهان سپاه از سوی آمریکایی ها با بیان اینکه  آنهایی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کرده اند، اگر زنده بمانند قطعا از ا
کتاب آشنایی با قرآن جلد اول، حاصل پنج سخنرانى استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در دانشگاه صنعتى شریف به سال 1352 است.
شناخت قرآن، نامى‌ست که خود استاد براى این سلسله سخنرانی‌ها انتخاب کرده بودند. بنا بود مدخلى باشد براى یک رشته از بحث‌هاى عمیق و اساسى عقیدتى که عبارت بود از: خدا در قرآن، قرآن در قرآن، پیامبر در قرآن، انسان در قرآن، تاریخ در قرآن، شناخت در قرآن و ... که مجموعه‌اى پر شماره و غنى از معارف و اندیشه‌هایى را که در اسلام، این آخرین و کا
کتاب آشنایی با قرآن جلد اول، حاصل پنج سخنرانى استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در دانشگاه صنعتى شریف به سال 1352 است.
شناخت قرآن، نامى‌ست که خود استاد براى این سلسله سخنرانی‌ها انتخاب کرده بودند. بنا بود مدخلى باشد براى یک رشته از بحث‌هاى عمیق و اساسى عقیدتى که عبارت بود از: خدا در قرآن، قرآن در قرآن، پیامبر در قرآن، انسان در قرآن، تاریخ در قرآن، شناخت در قرآن و ... که مجموعه‌اى پر شماره و غنى از معارف و اندیشه‌هایى را که در اسلام، این آخرین و کا
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
ابراهیم مجسم، که خون بهای ذبیحش، مبنای حرمت خون محترم شد! کسی که سوره فیل جلوه های ویژه کوبنده ترین احتجاج توسط او شد.  همزمان با جاری شدن جمله ویران کننده اش، محمد(ص) متولد شد! و چهل سال پس از جمله توحیدی او مبعث شد و قرآن نازل شد... تو جدّ محمد و احتجاج قرآنی ات از همان ریاحینی بود که دیرینه شناسان قدمت رویشش  را تا صحف ابراهیم(ع) و موسی(ع) تخمین زده اند.
تو جدّ همه سیادت ها و احتجا
اگر از انسان آرزو و خواب گرفته شود، بیچاره‌ترین موجود روی زمین است
 آنچه مردم را دانشمند می‌کند، مکاتبی که می‌خوانند نیست بلکه چیزهایی است که یاد می‌گیرند
انسان کامل کسی است که زندگانی خود را به دست خود بسازد
آرزوهای بشر پایان‌ناپذیر است. هرگاه به آرزویی رسید، آرزوی دیگری دارد
اگر بتوان این پرسش را بیان کرد که آیا ما در حال حاضر در یک عصر به روشنگری رسیده زندگی می‌کنیم؟ پاسخ باید این باشد که خیر، اما یقیناً در یک عصر روشنگری زندگی می‌ک
انواع لوله های فلزی صنعتی:
لوله فلزی چدنی
لوله فلزی آهنی
لوله فلزی فولادی
هلدینگ صنایع برتر09128298533-02166709528

لوله های چدنی:
لوله های فلزی چدنی از قدیمی ترین لوله هایی می باشد که در صنایع مختلف جهت انتقال سیالات مورد استفاده بوده است. جنس این لوله ها از چدن ریخته گری می باشد و برحسب نوع کاربرد آنها، انواع و مقدار آلیاژ، شکل و طول لوله و‌ نوع اتصالات با هم متفاوت بوده و اغلب در سیستم لوله کشی فاضلاب استفاده می شود.
لوله های فلزی نشکن:
لوله فلزی
متن غمگین و سنگین
بغض ها را گاهى باید قورت داد ،عاشقانه ها را از پنجره تف کرد و درها را به روى همه بست …گاهى هیچکس ارزش دچار شدن را ندارد !
مــهـــم نــیـــســـت چـــقـــدر بـــالایــــی،مـــهـــم ایـــنـــه که اون بــــالالاشــــخــــوری یــــا عقاب . . .
نوشته های پرمعنای سنگین
” ﺧﻮﺍﺑﺪ؟ “ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻣﺸﻪﻭﻟ ” ﻧﺎﺯ ﺩﺍﺭﻡ ﻪ ﺑﺎﻫﺎﺕ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﻢ ” ﺧﻮﻧﺪﻩ ﻣﺸﻪ …
توی دنیای واقعی‌ اونایی که کم
#امام_صادق_علیه_السلام:

لَستُ اُحِبُّ أن أرَی الشّابَّ مِنکُم إلاّ غادِیا فی حالَینِ: إمّا عالِما أو مُتَعَلِّما.

دوست ندارم جوانی از شما [شیعیان] را جز بر دو گونه ببینم: دانشمند یا آموزنده دانش .

الأمالی شیخ طوسی، ص۳۰۴ 
 روز پنجم اسفند ماه در تقویم رسمی کشور ایران به عنوان روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین توسی و روز مهندس نام گذاری شده است.ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن توسی، مشهور به خواجه نصیرالدین در ۵ اسفند ۵۷۹ در توس دیده به جهان گشود. خواجه نصیرالدین توسی شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضی دان و منجم ایرانی سده هفتم است و به افتخار روز تولد این دانشمند بزرگ پنجم اسفند به عنوان روز مهندس نام گذاری شده است.
به سلامتی تمام کسانی که مهندسی را درک کردند،
به قلم دامنه.  به نام خدا. امروز
وفات بانوی دردمند و دانشمند حضرت زینب کبرا -سلام الله علیها- است.
عقیله‌ی بنی‌هاشم و بنی‌آدم. با احترام و اقتداء به آن پیام‌آور انسانیت و
عرفان، که پس از واقعه‌ی غمبار کربلا، و رسانیدن آوای عاشورا به جان
انسان‌ها، یک‌سال بیشتر طاقت فراق نداشت و در عشق و غم مصائب  حضرت
سیدالشهداء (ع) وفات کردند. جمله‌ای از خطابه‌ی ایشان را خطاب به مردم
خطاکار کوفه پس از عاشورا تقدیم می‌کنم:

«شما سوگندهای خود را در می
رفتارهایی که باعث کوچک شدن مغز کودک می‌شود.

مطمئناً شما هم در مورد تاثیر رفتار والدین بر روح و روان کودک مطالب زیادی شنیدید ولی یکی از عجیبت‌ترین تحقیقات علمی مربوط به تاثیر رفتار والدین بر مغز کودک است.این تحقیق ویژه با همکاری دانشمند ژاپنی تومودا اکمی و دانشگاه هاروارد صورت‌گرفته‌است.
ادامه مطلب
چرا تو اکثر کشورای جهان، به خواننده ها و بازیگران، بیشتر از دانشمندان و کار آفرینان توجه میشه؟
من نمیگم فقط ایران، جاهای دیگه هم هست ولی ایران رو بگم، چرا تو کشور ما، یه خواننده از یه دانشمند معروف تر و محبوب تره؟، با اینکه نه خواننده حرفه ای هست و آهنگ هاش همه کپی و شبیه هم ولی کلی طرفدار داره. و بعد جالبه که این خواننده ها و بازیگران، برای طرفداران شون و بقیه مردم خودشون رو میگیرن، با اینکه عملاً آدم خاص و متفاوتی به حساب نمیان.
ولی دانشمن
دانلود کارتون ریک و مورتی Rick and Morty
ریک، دانشمند دیوانه و مورتی، نوه پریشان و خامش که وقت خود را میان خانواده و ماجراجویی‌های علمی پدربزرگش تقسیم میکند. ریک سانچز دانشمند نابغه الکلی است که به تازگی در خانه خانواده دخترش، بِث که یک دامپزشک و جراح قلب اسب است، اقامت گزیده. او اوقاتش را حول کار بر روی پروژه‌های محرمانه علمی بیشمارش و ماجراجویی‌های خطرناک و سورئالش در کهکشان‌ها با نوه نوجوانش، مورتی (و گهگاهی همراه با سامر، نوه ی بزرگترش) می

اتحادیه ابلهان
اتحادیه ابلهان یکی از بهترین و شیرین ترین کتاب های بود که تا کنون خوانده بودم و احتمالا خواهد بود.
طنز شیرینی داشت. طنزی که کمی باید با فرهنگ آمریکایی کتاب آشنا می بود. همیشه طنز را دغدغه کامل می کند. این کتاب پر از دغدغه بود.
عاشقانه‌کتاب را خواندم و شخصیت ایگنیشس مثل برادرم بود. مانند برادرم شده بود. گاهی با او همدردی می کردم.
با او گاهی هم اندیشه بودم. این‌کتاب به شدت پیشنهاد می شود. اولین بار با داستان عجیبش جذب این‌کتاب ش

اتحادیه ابلهان
اتحادیه ابلهان یکی از بهترین و شیرین ترین کتاب های بود که تا کنون خوانده بودم و احتمالا خواهد بود.
طنز شیرینی داشت. طنزی که کمی باید با فرهنگ آمریکایی کتاب آشنا می بود. همیشه طنز را دغدغه کامل می کند. این کتاب پر از دغدغه بود.
عاشقانه‌کتاب را خواندم و شخصیت ایگنیشس مثل برادرم بود. مانند برادرم شده بود. گاهی با او همدردی می کردم.
با او گاهی هم اندیشه بودم. این‌کتاب به شدت پیشنهاد می شود. اولین بار با داستان عجیبش جذب این‌کتاب ش
حل جدول صفحه 4 کارکلاسی کاروفناوری پودمان نوآوری وفناوری سال هفتم
بررسی زندگی چند دانشمند ومخترع ایرانی

مخترع و نوآور
اختراع و نوآوری
هدف از اختراع و نوآوری

شیخ بهایی
حمامی که با یک شمع گرم می‌شد
استفاده از گازهای فاضلاب و گرم کردن حمام

جابر بن حیان
ظروف سفالی براق
استفاده از لعاب برای دوام بیشتر

بنو موسی
وسیله ای برای جدایی روغن از آب
جدا نمودن روغن  از آب

خوارزمی
زیج خوارزمی
جداولی برای ستاره شناسی

فروشگاه محصولات الکترونیکی کارو
هر قدر هم‌صحبتی با آدمای معمولی و‌ خوب حالمو خوب میکنه، همونقدر صحبت با آدمای مغرور و از خود راضی و خودبزرگ‌بین حالمو بد میکنه. مخصوصاً وقتی این آدمها ۴کلام چیزی هم بلد باشند. دانش برای این افراد ابزاری برای اثبات برتری خودشون و فخرفروشی است. اتفاقا من دقیقا به همین دلیل دوست ندارم خیلی «دانشمند» باشم و چیزهایی که بلدم رو به رخ دیگران بکشم. چون میدونم چیزی که من میدونم در مقابل چیزی که نمیدونم صفره.
ادامه مطلب
این چند روز حسابی درگیر کار کَنده کاری و لوله کشی برای تنها اتاق خونه بودیم ، بهرحال هوا داره روز به روز سرد و سردتر می شه و نیاز به بخاری توی اتاق هم به شدت احساس می شد .. جایی که برای هواکش بود رو شروع کردیم به کندن تا رسیدیم به سقف ، با یه تیزبر که می تونم بگم حداقل 10 کیلو بود و با هیکل ورزشکاری :| داشتم از زیر به سقف ضربه می زدم تا برسم به پشت بوم دیدم کار خیلی سختی هست و رفتم بالای پشت بوم که از اونجا ضربه بزنم . سنگینی تیزبُر و وجود جاذبه زمین با
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنندچون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟
گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
یا رب این نو دولتان را با خر خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
ای گدای خانقه برجه که در دیر مغان
می‌دهند آبی که دل‌ها را توانگر می‌کنند
حسن بی‌پایان او چندان که عاشق می‌کشد
زمره دیگر به عشق از غیب
کتاب دو هزار و یک ختم (ختومات قرآنی، اسماء الله، ادعیه، اوراد، اذکار، نماز، روزه و ...)
تدوین: احمد تقدسی نیا
ناشر : ائمه (علیهم السلام)
وزیری جلد سخت
1007 صفحه
مصابیح‏‌الجنان، دائره المعارفى عبادى است
که هر انسان مسلمان، از بدو تولد تا پس از مرگ، با آن‏ها سر و کار دارد.
این کتاب یکى از ارزشمندترین آثار مولف دانشمند آن است که عمرى را در تحقیق
پیرامون ادعیه امامان معصوم (ع) سپرى کرده است.
در طی یک پروژه روانشناسی محققان توانستند با انجام آزمایشات طولانی مدت، تاثیر فوق العاده زعفران در درمان افسردگی را به اثبات برسانند. دانشمندان طول مدت انجام این تحقیق را حدود شش ماه ذکر کردند و در مورد نحوه انجام این تحقیق گفتند: در مرحله اول موش ها در یک محفظه شیشه ای حاوی آب نگهداری شدند. حیوان در این شرایط برای روی آب نگه داشتن خود شروع به شناکردن کرد و پس از مدتی ناامید شده و برای جلوگیری از غرق شدن خود هیچگونه حرکتی نکرد. در این زمان مح
این کتاب نتیجه کار و کوشش چندین ساله دانشمند باستان شناس فرانسوی گیرشمن است. وی دیرگاهی سرپرست گروه باستان شناسی فرانسوی در ایران بوده و به کار کاوشگری های باستان شناسی پرداخته و این کتاب از همان مایه سرچشمه گرفته است.
ادامه مطلب
همایش گرامیداشت هفته پژوهش با حضور
دانشمند تفتی تبار پروفسور میرزاباقری در سالن دیدار تفت
به همت پژوهشسرای دانش آموزی امام تفت روز دوشنبه 25 آذر 98 ساعت 10 الی 12/30 مراسم هفته پژوهش با حضور مسئولین آموزش و پرورش یزد و تفت و سخنرانی پروفسور فتح الله میرزا باقری در جمع معلمان و دانش آموزان تفتی در سالن دیدار تفت برگزار گردید.
انلود دوبله فارسی فیلم That Man in Istanbul 1965کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
بازیگران : Antonio Isasi-Isasmendi
کارگردان : Horst Buchholz, Perrette Pradier, Sylva Koscina
محصول : ایتالیا
سال تولید : ۱۹۶۵
حجم :  ۱٫۱۰ گیگابایت
نام پارسی فیلم : /// مردی ار استانبول///
خلاصه داستان : یک ماجراجوی آمریکایی که در یک قمارخانه در استانبول است مظنون به دخالت در ربودن یک دانشمند هسته‌ای است و …
دانلود دوبله فارسی فیلم That Man in Istanbul 1965کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
خلاصه داستان : یک ماجراجوی آمریکایی که در یک قمارخانه در استانبول است مظنون به دخالت در ربودن یک دانشمند هسته‌ای است و ……●♪♫
دانلود دوبله فارسی فیلم That Man in Istanbul 1965کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
خلاصه داستان : یک ماجراجوی آمریکایی که در یک قمارخانه در استانبول است مظنون به دخالت در ربودن یک دانشمند هسته‌ای است و ……●♪♫
گاهی وقت ها توفیق پیدا می کنم و توی نظافت منزل، کمک می کنم به خانواده. امشب همینطور درگیر کارها بودم دیدم چقدر حوصله م سر می ره، با این وجود که می گن مغز مردها همزمان بیشتر از یک کار رو نمی تونه انجام بده ولی انگار احساس می کردم یه چیزی کم دارم. حداقل کاری که از دستم بر اومد فرستادن صلوات همراه با انجام دادن کارها بود. خب حس و حال بهتری پیدا کردم بعد یاد انبار افتادم که همین تصمیم رو گاهی اوقات می گرفتم. به دقیقه نمی کشید که حین شمارش اجناس مغزم س
لوله فولادی:
به طور ساده می توان گفت لوله استوانه ای است توخالی که ابتدا وانتهای آن باز می باشد. لوله دارای سطح مقطع دایره ای شکل می باشد که جنس آن می تواند از مواد مختلفی همچون پلاستیک، فولاد، پی وی سی، استیل، آلومینیوم ، مس و… باشد. در این بین لوله های فلزی و لوله های پلی اتیلن از متداول ترین لوله ها می باشند که جهت جابه جایی و انتقال سیالات به کار می رود. معمولاً لوله های مورد استفاده در لوله کشی صنعتی از جنس لوله های فلزی می باشد. این لوله ها
إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ  وَ لَوْ لا فَضْلُ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَ رَحْمَتُهُ وَ أَنَّ اللَّهَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ» همانا براى کسانى که دوست دارند زشتى‌ها در میان اهل‌ایمان شایع گردد، در دنیا وآخرت عذاب دردناکى است، و خداوند مى‌داند و شما نمى‌دانید. و اگر فضل و رحمت الهى بر شما نبود و این که خ
سکوت، خود سخنرانى بسیطى است مملو از واژگانى تلخ که زبان را مى گزند و هرگز راهى براى گذر پیدا نمى کنند. زمانه ى بدى است و این خلأ، رفته رفته آدمى را بسان گنجشکان زبان بریده، به دل دل زدنى همیشگى مبتلا مى سازد.

دنیا هم، به آدم هایى که تنها نگاه مى کنند، محتاج است...
دور دیدن مشکلات نباید اورااز دیگران دور کند چون مشکلات رااز بیرون میدید آرامش عجیبی دراو موج میزدحتی دراوج سختی ها. او فرزانه ای بود که به عدم وابستگی رسیده بود وباید سعی میکرد از مسایل روزمره ی زندگی که سطحی میدانست دور نشود. او یک دانشمند، مطالعه گر، مشاهده گر بود که عیوب ومسایل دیگران را به خوبی میدید او میدانست باید جهان را درکند درحالی که درک کردن جهان برای او کاری پایان ناپذیر بود ووقتی اوپخته تر شد فهمید باید جز اینکه دانش خودرابه دی
نام جوئی؟ چو ملک باش نکو کردارقدر خواهی؟ چو فلک باش بلند ارکانبرو ای قطره در آغوش صدف بنشینروی بنمای چو گشتی گهر رخشان(پروین اعتصامی)
به گزارش وبگاه هیأت رهروان حجت (عج) بردخون و به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، پنجاه و ششمین همایش جایزه بنیاد البرز صبح یکشنبه 5 اسفند در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور از طریق اعطای جوایزی به‌نام "جایزه بنیاد البرز" به دانشمندان، پژوهند
اربعینکتاب فضل زیارة الحسین علیه السلام یکی از منابع کهنی است که در آن حدود نود روایت در فضیلت زیارت امام حسین(ع) جمع آوری شده.مولف این کتاب دانشمند زیدی مذهب ابوعبدالله محمد بن علی حسنی علوی است که در اواخر قرن چهارم و نیمه اول قرن پنجم در کوفه زندگی می کرده و در سال 445 هجری قمری درگذشته است.این کتاب سال ها پیش بر اساس یک نسخه خطی قدیمی با تحقیق  استاد سید احمد حسینی توسط کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی منتشر شده است.فضل زیارة الحسین علیه السلام
گفت‎وگو با یک دختر مخترع؛ تلاش و سماجتی که نتیجه داداز آن زمانی که دخترها اجازه درس خواندن نداشتند و کارهای مهم دنیا روی انگشت مردها می‎چرخید، از وقتی واژه‎های دانشمند و مخترع فقط و فقط زیبنده اسم‎های مردانه بود سال‎ها گذشته. حالا دخترها -خیلی‎هایشان- بدون دغدغه جنسیت، دانشمند و مخترع می‎شوند و هیچ کار مهمی را لنگ نمی‎گذارند؛ اگر هم هنوز کسی پیدا شود که دیدن موفقیتشان را خوش نداشته‎باشد، بلدند چطور بی‎بحث و جدل و با نمایش توانمندی‎
امروز روز خوبی نبود ...
اولش که با نمره افتضاح آیین دادرسی شروع شد و متعاقبش دعوا با یکی از هم‌کلاسی هام که بدجور رو مخم بود چن وقته .‌..ینی هر نمره ای میومد فقط یه پیام که چند شدی میفرستاد نه سلامی نه علیکی و نه هیچ ...!خلاصه اینکه اخرشم میگفت من از تو بهتر نوشتم کمتر شدم و تو فلان ...در نهایت امروز بهش گفتم هیچ کدوم از نمره ها و کارای من به تو مربووووط نیس ...من دنیاو قلب و زندگیم داره از هم میپاشه تو کودک درونت انقددد هنوز فعاله که به فکر اینی که نم
امروز روز خوبی نبود ...
اولش که با نمره افتضاح آیین دادرسی شروع شد و متعاقبش دعوا با یکی از هم‌کلاسی هام که بدجور رو مخم بود چن وقته .‌..ینی هر نمره ای میومد فقط یه پیام که چند شدی میفرستاد نه سلامی نه علیکی و نه هیچ ...!خلاصه اینکه اخرشم میگفت من از تو بهتر نوشتم کمتر شدم و تو فلان ...در نهایت امروز بهش گفتم هیچ کدوم از نمره ها و کارای من به تو مربووووط نیس ...من دنیاو قلب و زندگیم داره از هم میپاشه تو کودک درونت انقددد هنوز فعاله که به فکر اینی که نم
راز شماره 1- Listening
ذهن مانند چتر نجات است. تنها در صورت باز بودن کار می کند. “

سر جیمز دیوار، دانشمند (1877-1977)

برای تلاشی که برای تسلط بیشتر بر زبان انگلیسی انجام می دهید به شما تبریک می گوییم. بسیاری از زبان آموزان ESL می خواهند بدانند آیا می توانند مانند یک انگلیسی زبان بومی انگلیسی صحبت کنند؟ پاسخاین سوال مثبت است!

آیا این هدف به راحتی تحقق می یابد؟ خیر، اما ممکن است.

ما معتقدیم که شما این مقاله را مطالعه می کنید، زیرا آمادگی و علاقه لازم
عطار و فارابی دو تن از مفاخر فرهنگی زبان فارسی امسال در فهرست مشاهیر جهانی یونسکو به ثبت خواهند رسید.(عبدالمهدی مستکین مدیر فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در حاشیه نشست بزرگداشت مولانا در بنیاد ایرانشناسی اعلام کرد) link

فارابی دانشمند و فیلسوف قرن نهم میلادی اهل ایران و ساکن گرجستان، عراق، سوریه و مصر بوده است و کتاب معروف او «مدینه فاضله» نام دارد.
افسارگسیخته داستان والتر وایت (برایان کرانستون) دانشمند شیمی زحمتکش و بی‌حاشیه که معلم یک دبیرستان است را به تصویر می‌کشد. وایت در ابتدای داستان متوجه می‌شود مبتلا به سرطان ریه است. او پیش از فرارسیدن مرگش، برای تأمین مالی خانواده‌اش به همراه دانش‌آموز پیشین خود، جسی پینکمن (آرون پال) شروع به تولید و پخش مت‌آمفتامین (شیشه) می‌کند اما رفته رفته به این کار آلوده شده و خود تبدیل به یکی از بزرگترین مافیای مواد مخدر در جنوب ایالات متحده می‌

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها